Niemcy- Rugia

Wyprawy do Niemiec na otaczające wyspę Rugię wielkie zatoki Morza Bałtyckiego. Wyprawy na wielkie szczupaki!

Rugia - Niemcy - szczupak - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Jadąc z nami na tę wyprawę powinieneś liczyć się z tym, że w każdym dniu łowienia możesz stanąć „oko w oko” z wielkim, życiowym szczupakiem. To łowisko największych szczupaków na świecie! I nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Łowisko testujemy od kilku sezonów. To nie jest oferta dla każdego wędkarza, jednak każdy wymagający łowca szczupaków będzie miał szansę spełnić marzenia. Skupiamy się głównie na łowieniu tylko okazowych szczupaków, omijając miejsca, w których biorą małe ryby.

Podstawowe informacje

Terminy połowów: wiosna, lato, jesień, zima. Terminy wypraw są ustalane indywidualnie z każdą dwuosobową grupą wędkarzy. Terminy są oczywiście zależne od okresu ochronnego szczupaka i od innych obostrzeń obowiązujących na morskich akwenach Rugii. Okres ochronny szczupaka przypada na termin od 01.03 do 30.04. Najlepszy okres połowów szczupaka to wiosna po okresie ochronnym oraz jesień i zima. Jednak w lecie są tutaj także łowione duże szczupaki.

Liczba uczestników: minimum 2 osoby, max 6 osób.
Metoda łowienia: Łowimy głównie szczupaki na spinning lub casting. Na spinning lub casting łowimy także okonie i sandacze, ale traktujemy je tylko jako przyłów. Skupiamy się na łowieniu dużych okazowych szczupaków.
Terminy zgłoszeń: zgłoszenia na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem.

Oferujemy (wliczone w cenę): 4 pełne dni łowienia z przewodnikiem na wielkich zatokach otaczających Rugię, zakwaterowanie w komfortowym apartamencie (opcja dla 4 osób) lub pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób), 2 profesjonalne 4 osobowe łodzie wędkarskie Kruger Boats 5,35 metra z silnikami 50 KM, (opcja – przejazd/transfer z Warszawy na Rugię i z powrotem wygodnym samochodem terenowym Suzuki Grand Vitara XL7), opiekę przewodnika przez cały pobyt, licencję wędkarską, sprzątanie końcowe i pościel. Ubezpieczenie NNW i KL. W cenie wyprawy są wliczone także koszty paliwa do łodzi. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Zapisz się na wyprawę

Informacje, rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.

Opis łowiska i gatunki ryb w nim występujące

Wyspa Rugia w Niemczech posiada niesamowity potencjał wędkarski. Żyje tu większość ryb śródlądowych, jak i morskich, które zamieszkują ten rejon Europy. Łowi się tu szczupaki, sandacze, okonie, a także belony, dorsze i wielkie łososie. To ogromne połacie wody i niezmierzony zasób drapieżników. Rugia jest wyspą, która posiada wiele ogromnych zatok. Łowiąc na niektórych z nich nie widać brzegów wyspy. To najlepsze na Świecie łowisko szczupaka! Ryb powyżej metra żyje tu naprawdę dużo. Specjaliści szukają w tych wodach, szczupaków przekraczających 120 centymetrów! To nie wszystko, bo realną szansą jest złowienie szczupaka przekraczającego 130, a nawet 140 centymetrów! Jest to realne, bo takie ryby są tam łowione. Na obszarze wód Rugii jest wiele obostrzeń, dzięki którym chronione są ryby i wszystkie inne zwierzęta. Na łowisku propagowana jest metoda „catch & release” w stosunku do złowionych szczupaków. Na wodach „wewnętrznych” Rugii jest całkowicie zabroniony troling. Łowienie szczupaków w tym rejonie nie należy do prostych i łatwych. Trzeba liczyć się z trudnymi warunkami na wodzie oraz ze zmienną pogodą.W sezonie są takie dni, w których nawet nie ma możliwości wypłynąć na zatoki. Jednak później wytrwali łowcy są obdarzani naprawdę pięknymi rybami. Ponadto Rugia to w ogóle bardzo ciekawe i piękne miejce. W wolnych chwilach można zwiedzić Rugię i obejrzeć jej najpękniejsze zakątki. Rugia ma bardzo urozmaicone wybrzeże, od wielkich rezległych zatok, aż do kilkudziesięcio-metrowych klifów, które są przecież typowe dla wybrzeża Irlandii.

Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Klify na Rugii - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dostępne gatunki ryb
Dla nas główną i największą atrakcją na Rugi są szczupaki, jednak łowisko to obfituje w sandacze, okonie i wiele gatunków ryb morskich, w których niepodzielnie króluje łosoś. My skupiamy się na łowieniu dużych szczupaków, bo tutaj w tym przypadku może wydarzyć się naprawdę wszystko.

Przewodnik ze szczupakiem - Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Szczupak - Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Sprzęt pływający
Do dyspozycji Gości są 2 profesjonalne 4 osobowe łodzie wędkarskie Kruger Boats 5,35 metra z silnikami 50 KM. Łodzie są wyposażone w pełną elektornikę – GPS Garmin z NIEZBĘDNYMI mapami morskimi oraz profesjonalna echosonda, a także radio VHF. Na łodzi jest także dryfkotwa. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Łódź Tracker - Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Dojazd na miejsce
Dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach (opcja tylko dla 4 osób) lub pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób). Apartamenty posiadają 2 pokoje oraz w pełni wyposażoną kuchnię. W kuchni znajduje się wszystko co potrzeba, aby przygotować każdy posiłek (lodówka, kuchenka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, itd.). Ponadto w apartamencie jest oczywiście łazienka z WC oraz ogrzewanie.

Zakwaterowanie - Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Wyżywienie i napoje
Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach na Rugii. W miejscu zakwaterowania w kuchni można przygotować każdy posiłek. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodników Sebastiana Kalkowskiego lub Mateusza Kalkowskiego. Przewodnicy pływają z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnicy służą swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu szczupaków.

Przewodnicy z wielkim szczupakiem - Rugia - Niemcy - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Informacje sprzętowe
Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo – wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę. Oferujemy zniżkę na sprzęt wędkarski w wysokości 7% zakupiony w warszawskim sklepie „Goldfish”, ul. Łukowska 30 w Warszawie.

Informacje
Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami. Na łowiskach Rugii obowiązują szerokie obostrzenia i przestrzeganie ich jest podstawą bezpieczeństwa. Należy mieć na uwadze, że ze względów na możliwe trudne warunki pogodowe, wypłynięcie nie będzie możliwe w danym dniu. Na naszych wyprawach na Rugię obowiązuje zasada całkowitego „złów i wypuść” w stosunku do wszystkich złowionych szczupaków.

Istnieje możliwość przyjazdu własnym samochodem – wówczas koszt wyprawy jest niższy o koszty dojazdu.

Catch and release - Rugia - Niemcy - szczupak - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie