Irlandia – Jezioro Corrib

Jezioro Corrib jest największym jeziorem Irlandii Południowej. Jego długość wynosi 38 kilometrów, a linia brzegowa to około 180 kilometrów i 365 wysp. Głębokość maksymalna to około 45 metrów. Jezioro zamieszkują takie ryby jak: płocie, okonie, pstrągi potokowe, szczupaki i okresowo pojawiają się w nim trocie i łososie. Każdy z tych gatunków osiąga imponujące rozmiary.

110 cm i Tomek - Wyprawy wędkarskie - Szczupak - Irlandia - www.przewodnicywedkarscy.pl

Na jeziorze znajdziemy wszelkiego typu miejscówki. Od płytkich zatok, porośniętych roślinnością, poprzez kamieniste górki podwodne, piaszczyste blaty, a skończywszy na wlotach rzek. Jest to typ jeziora polodowcowego. Jezioro ma stałe połączenie z oceanem. W pobliżu jeziora znajdują się wspaniałe góry Conamara oraz wiele zabytkowych ruin.

Wody jeziora są dość przezroczyste co pozwala delektować się widokiem walczącej ryby.

Przewodnik z metrówką 109 cm - Irlandia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy na szczupaka

NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĄ JEZIORA SĄ OGROMNE PSTRĄGI POTOKOWE, które dorastają do niewyobrażalnych rozmiarów, nawet ponad 90 centymetrów! Drugą główną atrakcją jeziora są szczupaki, których w jeziorze jest bardzo dużo. I żyją tutaj naprawdę duże okazy! Szczupaki możemy łowić przez cały rok, natomiast pstrągi w okresie od 15 lutego do 31 września.

Jezioro Corrib jest naprawdę bardzo duże i bardzo urozmaicone. Na jeziorze można nieźle połowić, jednak znajomość dobrych miejscówek to PODSTAWA sukcesu. Dzięki naszym przewodnikom nie będziesz musiał się martwić o znalezienie ryb i dobrych łowisk. Nasi przewodnicy ci w tym pomogą i chętnie pokażą najlepsze miejsca.

Wielki Ferox - Irlandia - www.przewodnicywedkarscy.pl - Wyprawy wędkarskie

Zapisz się na wyprawę

Informacje, rezerwacje i zgłoszenia: e-mail: sebastian@guidedfishing.pl lub tel. +48 604 118 116.