Żarnowiec, nie tylko ryby ;)

Jak informuje dziennik „Marca” reprezentacja Hiszpanii wybierze Gniewino jako swoją bazę na Euro 2012.
Hiszpanie podkreślają, że Gniewino to niewielka miejscowość, dzięki czemu piłkarze będą mieli święty spokój. Do Gdańska jest niedaleko i jeśli los przydzieli Hiszpanom mecze na PGE Arenie, będą oni mieli blisko.
– Z dala od zurbanizowanych okolic, hiszpańscy piłkarze będą mieli całkowity spokój i przede wszystkim boiska dwie minuty od hotelu, co było priorytetem selekcjonera – informuje „Marca”. Ośrodek w Gniewinie ma dodatkowo tę zaletę, że nie tylko boiska treningowe są blisko, ale Hotel Mistral posiada spa, basen, dużą siłownię. Pięć minut piechotą od hotelu jest kręgielnia i sala kinowa.
Hiszpanie pierwszy raz zwrócili uwagę na ten ośrodek pod koniec ubiegłego roku, gdy zaczęli przeglądać 38 zaproponowanych przez UEFA centrów pobytowych na Euro 2012. Ośrodek w Gniewinie sprawdzali Szwedzi, Turcy i Norwegowie, ale mówi się o tym, że najchętniej przyjęto by Hiszpanów (źródło: http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/euro/2012/hiszpanie-wybiora-gniewino_sto3000069/story.shtml)

To chyba najlepszy dowód, że poza łowiskiem w którym można złowić rekordowe ryby, Żarnowiec ma jeszcze jedną zaletę – bardzo dobrą infrastrukturę. Zapraszamy na wyprawy!