26.08.2012 Wieści z łowiska |

Maj na Rugii – przed jesienią

Zbliża się czas na największe, najtłustsze i najwaleczniejsze szczupaki. Przed zaplanowaniem jesiennej wyprawy warto przeczytać krótki artykuł i obejrzeć mnóstwo zdjęć z majowej wyprawy na Rugię. Zapraszamy – wystarczy kliknąć w link

Warto, bo to była jednak z lepszych wypraw. Początek maja 2012 na szczupakowych łowiskach Rugii należał do bardzo udanych. Ryby brały bardzo dobrze, a co najważniejsze udało się nam złowić kilka przepięknych wielkich szczupaków. Największe ryby tegorocznego maja miały 116 i 118 cm, złowiliśmy kilka ryb ponad metrowych, kilkanaście szczupaków powyżej 90 cm i wiele mniejszych szczupaków. Na dwie tury po 4 dni złowiliśmy około 260 ryb. Podczas 2 tur udało się nam także złowić kilka pięknych okoni, w tym sztuki rekordowe 47 i 50 cm.

Galerię zdjęć szczupaków z Rugii można obejrzeć tutaj – kliknij